top of page

Doświadczeni inwestorzy i przedsiębiorcy

Stability (7)_edited.jpg

Paweł Malon

Dyrektor Zarządzający

Posiada doświadczenie w Private Equity, M&A i Inżynierii, był członkiem rad nadzorczych i doradcą zarządu.

 

Paweł był dyrektorem w funduszu Private Equity Compass Partners inwestując między innymi w polską spółkę CTL Logistics. Wcześniej był starszym analitykiem EMEA Industrials M&A w Bank of America Merrill Lynch – doradzał na ok. $ 20 mld transakcji, znacząca część odbywała się w Polsce. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobył jako inżynier w Jaguar Land Rover.

 

Posiada MBA z INSEAD, Magisterium z Uniwersytetu w Cambridge i tytuł Inżyniera z Uniwersytetu w Loughborough.

  • LinkedIn
Stability (7)_edited.jpg

Marek Jakubów

Dyrektor Zarządzający

Posiada doświadczenie w doradztwie strategicznym i nowych technologiach.

 

Marek był managerem projektu w Oliver Wyman w Dubaju, a wcześniej konsultantem w Warszawskim biurze Roland Berger. Wspierał inwestorów w projektach due diligence, poprawy efektywności operacyjnej i budowaniu wartości. Wcześniej był w Rocket Internet w Berlinie oraz budował własny Startup.

 

Posiada MBA z INSEAD, Magisterium i Licencjat ze Szkoły Głównej Handlowej.

  • LinkedIn

Nasi partnerzy i inwestorzy

Wspierają nas inwestorzy posiadający doświadczenie w wielu branżach, inwestujący na całym świecie. Nasi partnerzy będą zaangażowani w proces budowania strategii i planu na przyszłość firmy, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży. Po zakończonej inwestycji wyselekcjonowani inwestorzy z najbardziej odpowiednim profilem wejdą do rady nadzorczej, aby razem rozwijać spółkę.

Adamed jest rodzinną firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną o 100% kapitale polskim. Adamed to lider na rynku leków nowej generacji posiadający około 500 produktów, oferowanych pacjentom w 70 krajach na całym świecie.


Od 2015 roku w Adamedzie aktywnie działa specjalny zespół do współpracy ze środowiskiem firm technologicznych – Adamed Technology. Poza działaniami dotyczącymi finansowania udziałowego, jego zadaniem jest wspomaganie spółek przy tworzeniu nowych produktów, usług oraz rozwijaniu działalności komercyjnej.

large_Adamed-logo.png
RELAY_LOGO_COLOR.webp

Doświadczony CEO i inwestor, posiadający doświadczenie w firmach produkcyjnych. W przeszłości pełnił rolę Prezesa Zarządu NFI Piast prywatyzując 500 publicznych spółek w Polsce, Prezesa Zarządu w spółce chemicznej Alfa Systems oraz zasiadał w radzie nadzorczej Pfleiderer Grajewo.


Posiada tytuł MBA z INSEAD oraz inżyniera z ETH w Zurychu.

Jeden z największych globalnych funduszy inwestujących w Searchfundy. Posiada inwestycje w 21 krajach na 6 kontynentach. Został założony przez byłych searcherów Sandor Minę i Martina Stebera.


Relay posiada kompetencje we wszystkich branżach poprzez byłe lub obecne inwestycje, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii.

Housatonic to wiodący globalny fundusz inwestujący w Searchfundy. Od 1994 roku inwestuje we wzrostowe firmy o pozytywnych wynikach finansowych działające w modelu opierającym się na powtarzalnych przychodach.


W szczególności wspiera firmy operujące w usługach biznesowych, nowych technologiach i usługach medycznych.

Kinderhook to globalny fundusz inwestycyjny, inwestujący w model Searchfund. Został założony przez byłych partnerów funduszu Venture Capital Geocapital aby inwestować w firmy na późniejszym etapie rozwoju.


Kinderhook specjalizuje się w firmach z obszaru nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem oprogramowania w modelu SaaS.

Vonzeo to globalny inwestor w Searchfundy. Posiada inwestycje w 13 krajach w różnych branżach. Vonzeo Capital został założony przez byłych CEO i pracowników naukowych z wiodących światowych uczelni, dzięki temu Vonzeo posiada szerokie kompetencje operacyjne i dostęp do najnowszych metod badawczych.


Vonzeo inwestuję w wielu branżach w sprawdzone modele biznesowe B2B.

Lexington to fundusz inwestujący w Searchfundy skupiający się na inwestycjach w Europie Środkowo-Wschodniej. Założyciele Lexington zainwestowali w ponad 50 małych i średnich przedsiębiorstw z czego 20 przez model Searchfund.


Lexington posiada doświadczenie inwestycyjne w Polsce i USA.

AI Global to wiodący europejski fundusz inwestujący w Searchfundy. AI Global posiada ok. 50 aktywny lub byłych inwestycji w wielu branżach.


AI Global inwestuje przez przekrój branż w sprawdzone modele biznesowe. Specjalizuje się w inwestycjach w nowe technologie.

W przeszłości wykupił i rozwinął firmę Funa Nachrichtentechnik oferującą usługi inżynieryjne. Wcześniej doradzał w procesach fuzji i przejęć w banku inwestycyjnym Merrill Lynch. Od tego czasu inwestuje w search fundy i wspiera spółki z poziomu rady nadzorczej.


Posiada tytuł MBA z MIT Sloan School of Management oraz ESADE.

Jurgen Rilling

Doświadczony inwestor i promotor modelu search fund w Europie. Jest założycielem i prezesem zarządu firmy doradczo inwestycyjnej Mirablau. Posada liczne inwestycje w search fund, w przeszłości przeprowadził proces MBI Grundig Business Systems.


Posiada tytuł MBA z IESE, oraz tytuł Inżyniera z Technicznego Uniwersytetu w Monachium.

Niemiecki fundusz Private Equity inwestujący w obszarze sukcesji małych i średnich przedsiębiorstw od ponad 20 lat. Przez ostatnie 20 lat dokonał ponad 80 inwestycji w 90% inwestując bezpośrednio ze współzałożycielami firmy.


Zespół Afinum wspierający Stability Capital to Gernot Eisinger, Thomas Buhler i Jochen Klemmer, razem mają wiele lat doświadczenia w inwestycjach w małe i średnie firmy prywatne w wielu branżach.

Fundusz inwestujący w Searchfund z Republiki Południowej Afryki. Inwestuje w krajach rozwijających między innymi w rejonie Europy Środkowo Wschodniej. Ambit posiada doświadczenie inwestycyjno-operacyjne w spółkach przemysłowych i usługowych.

Przedsiębiorca, inwestor i CEO. Rozwinął spółkę Nutrisystem z przychodów na poziomie 27 mln dolarów do ponad 600 mln dolarów, zwiększając ośmiokrotnie wartość spółki. W latach dziewięćdziesiątych założył spółkę RF Globalnet jeden z pierwszych rozpoznawalnych,  internetowych serwisów B2B.


Dotychczas zainwestował w ponad 30 Searchfundów, specjalizuje się w obszarze nowych technologii.

Bankier inwestycyjny z ponad 30 letnim doświadczeniem w obszarze fuzji i przejęć. Rozpoczął karierę w banku Salomon Brothers, później pracując w Morgan Stanley i Bank of America Merrill Lynch, gdzie był odpowiedzialny za inwestycje w spółki przemysłowe w regionie EMEA.


Peter posiada tytuł MBA z Uniwersytetu w Chicago Booth School of Business oraz licencjat ze Stanford University.

Claus von Loeper jest doświadczonym inwestorem w małe i średnie przedsiębiorstwa. W Przeszłości zarządzał i zasiadał w radzie nadzorczej niemieckiego funduszu Private Equity Hannover Finanze. Specjalizuje się w sektorze przemysłowym.


Claus posiada tytuł MBA z Harvard Business School i licencjat z Uniwersytetu w Manheim.

Jamie Turner

Dyrektor zarządzający funduszu Point Pieper, inwestuje w searchfundy od ponad 35 lat. W 1987 zainwestował w spółkę edukacyjną Alta Colleges, któą rozwinął z 3,5 mln dolarów do ponad 400 mln dolarów sprzedaży. Jest w nią do dzisiaj zaangażowany. Jamie jest jednym z najbardziej doświadczonych inwestorów w searchfundy na świecie.


Posiada tytuł MBA z Harvard Business School, oraz licencjat ze Stanford University.

William i Mark Egan

W przeszłości William Egan był partnerem TA associates firmy Venture Capital, a następnie założył swój fundusz VC Alta Communication. Mark jest współzałożycielem funduszu Private Equity Marion Equity Partners. Razem inwestują w spółki na różnym etapie rozwoju preferując inwestycje w obszarze nowych technologii, usług medycznych i biznesowych.


Prywatnie pasjonaci koszykówki, są współwłaścielami Boston Celtics.

Grupa inwestycyjna zajmująca się inwestycjami w prywatne podmioty operujące w przemyśle i nowych technologiach. Historia grupy sięga lat 50 ubiegłego wieku. Posiadają inwestycje w wielu branżach ze szczególnym uwzględnieniem spółek przemysłowych i technologicznych.

f718c1_fa42b61e86f04509b8cd1864ddf2b069_
ibrx7xvo1ickwhf9qrnj_edited.png
afinum-management-gmbh-logo-vector_edite
VONZEO_FINAL_LOGO_edited.png
Anchor 1
Anchor 2
Anchor 3
Anchor 4
Anchor 5
Anchor 6
bottom of page